3. Uluslararası Mezopotamya Sirk ve Sokak Sanatları Festivali Gönüllü Başvuruları Başladı

Turkish

Misyonu; sanatı duvarlar arasından çıkarıp sokaklarda herkesin ulaşabileceği ve gündelik hayatlarının içinde yaşayabilecekleri bir hale getirmek, Sirk ve Sokak Sanatları alanında eğitimler düzenleyerek gençlerin ve çocukların sanat üzerinden üretim yapmalarına olanak tanımak olan Uluslararası Mezopotamya Sirk ve Sokak Sanatları Festivali 2012 yılında 1-20 Haziran tarihleri arasında 26 ülkeden 150 sanatçı ve gönüllünün katılımı ile Mardin Merkez ve İlçelerini dolaşmış, Sirk ve Sokak sanatları üzerinden halkın sanata ulaşabileceği bir alan açmıştır.

2013 yılında farklı projelerle okulları dolaşan Uluslararası Mezopotamya Sirk ve Sokak Sanatları Festivali her yıl farklı alanlarda, farklı hedef kitlelerine yönelik çalışmalar yürütmek üzere yoluna devam etmiştir. 2013 yılında kırsalda okuyan gençler ve çocuklar ile buluşan festival yurt içinden ve yurt dışından 60 sanatçı ve 20 gönüllü ile gerçekleştirilmiştir.

2014 yılında hedef kitlesi yine gençler ve çocuklar olan festival; bu sefer Mardin’in köylerini ve mülteci kamplarını dolaşacak. Yurt dışından ve ulusaldan 50 sanatçı ve gönüllü ile gerçekleşecek festival kapsamında bir dizi etkinlik, gösteri ve eğitim düzenlenecek.

Festival hakkında ayrıntılı bilgi almak ve videolarını izlemek için: www.msafest.org

Ben de bu festivalde yer almalıyım diyorsan, bu festivalin gerçekleşmesine, renklenmesine katkı sunmak istiyorum diyorsan aşağıdaki başvuru formunu senin için hazırladık;

Yemek Bilgileri: Gönüllü olarak ekipte yer aldıgınız gün ve saatler içinde yemeğiniz festival tarafından karşılanacaktır.

Konaklama Bilgileri: Konaklama okul yurtlarında yapılacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 1 Ağustos 2014 Festival 14-28 Ağustos 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Gönüllülerin 2 gün öncesinden ekibe katılmaları beklenmektedir. Her türlü soru ve sorun ile ilgili: 04822137617 numaralı telefonu arayabilir veya msafest@gmail.com adresinden bize e-mail gönderebilirsiniz.

Başvuru Formu İçin Tıklayınız